Kozí kolostrum

KOZÍ KOLOSTRUM

Kozí kolostrum neboli mlezivo, je pro savce tou nejcennější přírodní látkou, která vniká pouze do dvanácti hodin od porodu. Poté dochází k rapidnímu úbytku účinných látek a produkt se mění na tranzitní, resp. mateřské mléko.

Vzhledem k tomu, že kolostrum nelze uměle vytvořit a vzniká pouze v krátkém časovém horizontu (0 až 12 hodin po porodu), je mnohými odborníky nazýváno biologickým zlatem. Hodnota kozího kolostra je však nesrovnatelná i v porovnání s odlišnými přípravky pro posílení imunity, včetně kolostra kravského.

Konkrétně kozí kolostrum obsahuje vysoké koncentrace imunoglobulinů, přirozených hormonů, vitamínů, aminokyselin a minerálů, jejichž přesné hodnoty můžete vidět ve výsledcích laboratorního rozboru níže. V porovnání s kravským kolostrem navíc obsahuje výrazně méně bílkoviny kasein, která je alergenem až pro 70 % lidské populace.

Kozí kolostrum nejenže posiluje imunitní systém, ale mnoho studií identifikovalo i antidepresivní účinky při užívání kozího kolostra. Tento efekt je přisuzován hormonům v kolostru obsažených. Jeho zásadní úkol však spočívá při prevenci i řešení mnoha zdravotních problémů

 

CO KOZÍ KOLOSTRUM OBSAHUJE?

-aminokyseliny- alanin, kyselina asparagová, cystin, kyselina glutamová, hystidin

-vitamín A, B1, B2, B6, B9, B12, C, E, D3, 
-koenzin Q10
-minerály- sodík, vápník, železo, zinek, kyselina fosforečná, chloridy, draslík, hořčík, měď, chrom, selen

 

DÁVKOVÁNÍ?

DÁVKOVÁNÍ DOSPĚLÍ: 3 – 6 kapslí (nejlépe ráno na lačno a večer před spaním) zapít vlažnou vodou. Horká tekutina ničí účinné látky.

DÁVKOVÁNÍ DĚTI OD 3 LET: 2 – 4 kapsle (nejlépe ráno na lačno a večer před spaním) zapít vlažnou vodou, džusem, nebo vlažným čajem. Pro lepší poživatelnost je možné kapsle vysypat.

NA KOLIK VÁS KOZÍ KOLOSTRUM VYJDE?

Kozí kolostrum se prodává ve třech baleních. A to tedy po 90 tabletách, 120 tabletách a 180 tabletách. Podrobnější ceny můžete najít po rozkliknutí toho odkazu --> 

 

Kozí kolostrum je čistě přirodní doplňěk stravy, který lze bez nadsázky označit za to nejcennější, co příroda pro organismus savce mohla připravit.

                           

 

TOPlist